Image

Hermetik Koruma Rölesi

Hermetik tip transformatörlerde sıcaklık artışı, basınç artışı,yağ seviyesi düşüklüğü ve gaz birikimine karşı koruma sağlayan çok fonksiyonlu bir koruma cihazıdır. Rölede her bir arıza durumuna karşılık ikaz ve açma olmak üzere ikişer adet kontak vardır

Image

Bucholz Rölesi

Yağ genleşme depolu transformatörlerde kulanılır. Buchholz rölesi, trafo içerisinde meydana gelen elektriksel arıza veya yalıtım malzemelerinden kaynaklı gaz çıkışlarında kontak vererek koruma sağlar. Arıza durumunda ikaz ve açma olmak üzere iki adet kontak vardır.

Image

Kontaklı Termometre

Kontaklı termometrede, transformatörlerde izin verilen yağ sıcaklık artışına göre ayarlanabilen iki adet kontak vardır. Termometre üzerinde 0 – 120 C° arasında yağ sıcaklığını takip etmek mümkündür.

Image

Yağ Seviye Göstergesi

Yağ genleşme depolu transformatörlerde, depodaki yağ seviyesinin kontrol edilebilmesi için kullanılan bir gösterge olup hermetik tip transformatörlerde de değişik tipte olanları vardır. İstendiğinde kontaklı veya kontaksız olmak üzere seçilebilir.

Image

Hava Kurutucu Kabı

Yağ genleşme depolu transformatörlerde, genleşme deposuna monte edilen hava kurutucusu, içerisine konulan nem alıcı ( silikagel ) vasıtasıyla, yağın doğrudan dış ortam ile etkileşimini keserek nemin yağa nüfuz etmesini engeller. Hava kurutucusunun miktarı, trafo gücüne bağlı olarak değişmektedir.

Image

Basınç Emniyet valfi

Hermetik tip transformatörlerde arıza durumunda oluşan ani basınç artışının tahliye edilmesini sağlayarak transformatör kazanını korur. Belli bir basınç değerine önceden ayarlanmış olan valf, kontaklı veya kontaksız olmak üzere seçilebilir.

Image

Trafo tekerleği

DIN 42561 / EN 50216-4'e göre trafo tekerleklerimiz, dağıtım transformatörleri ve kilit transformatörleri için kullanılmaktadır ve uygulamaya bağlı olarak çeşitli versiyon ve çaplarda (DN 125/160/200) sunulmaktadır.

Image

İzolatörler

Trafo buşing izolatörleri hollow izolatör sınıfında yer almakta olup, iki farklı ortamı birbirlerinden ayırmak için kullanılan geçit izolatörlerinin bir türüdür. Bushing izolatörleri bir iletkenin trafo tankı içine girişinde kullanılan ve iletkeni tanka karşı izole eden izolatörlerdir.